Film: Sirocco en het Koninkrijk van de Wind
1e en 2e graad
Het meeslepende verhaal over twee dappere zusjes benadert op een betoverende en filosofische manier thema’s als familie, rouw en opgroeien.

Datum
- di 12 november 2024, 13:30–14:50
Locatie
Kaasmarkt 75
1780 Wemmel
Doelgroep
De twee onbevreesde zusjes Juliette en Carmen belanden per ongeluk in de fantasiewereld uit hun lievelingsboek, ‘Het Koninkrijk van de Wind’. Daar veranderen ze in katten en worden ze van elkaar gescheiden. Met de hulp van zangeres Selma proberen ze hun weg te vinden naar de echte wereld. Zullen ze Sirocco, de heerser van de stormen, ontmoeten? Is deze tovenaar even angstaanjagend als in het boek? En vooral: zullen ze ooit weer thuis geraken?
Een animatiefilm van Benoît Chieux | 2023, België en Frankrijk
Met de stemmen van Lotte De Clerck, Eva Kamanda, Bill Barberis, Sali Haidara en Rocky Sturm.
Extra
di 12.11 om 13.30u | GC de Zandloper
(optievoorstelling om 10u)
ma 28.04 om 9.30u | Cc Strombeek
(optievoorstelling om 13.30)
Max. 200 leerlingen
Duur: 80 min.
Tickets: 4 euro per leerling
Thema’s: Afscheid & rouw, Gedrag & emoties, Conflict & geweld, Opgroeien, Vriendschap, Gezin & familie, Eenzaamheid, Sprookjes & fantasie
Genre: Animatie
Openingsfilm van het Jeugdfilmfestival Antwerpen 2024
🏆 Publieksprijs op het prestigieuze Annecy International Animation Film Festival
“De psychedelische animatie en het poëtische vertelritme zullen kijkers vanaf een jaar of 5 sterretjes in de ogen bezorgen” ★★★★☆ – De Morgen