Overslaan en naar de inhoud gaan

Uit het centrum

Expo: 25 joêr Brussels Volkstejoêter

16/02/26

Het Brussels Volkstejoêter (BVT) is een vaste waarde in de Zandloper en brengt al 25 jaar theater in het Brusselse dialect: herkenbare, grappige en vaak geëngageerde stukken die de rijke volkse traditie van Brussel levendig houden. Sinds 2000 bracht het gezelschap maar liefst 33 toneelproducties met 860 voorstellingen op meer dan 45 locaties.

Speciaal voor dit 25ste jubileumjaar brengt het BVT niet alleen haar grootste productie op de scène, een verbrusseling van Shakespeare’s Nen Druum in de Zoumernacht, maar kun je ook in de Zandloper de meereizende expo 25 jaar BVT meepikken, een tentoonstelling onder het motto: Welle doen voesj!

Curator Barbara Vandendriessche heeft deze expo speels opgevat. Zo maakt een imposant groot doek met daarop de kaart van (de rand van) Brussel alle speelplekken van alle toneelstukken zichtbaar. Wordt er teruggeblikt op voorgaande producties met tal van getekende portretten van scenaristen, en zie je talrijke gezichten van vrijwilligers, acteurs en regisseurs, elk met een persoonlijke quote die het verhaal persoonlijk én herkenbaar maakt. Verder is er ook een videodocumentaire en tal van attributen en accessoires te zien die de revue gepasseerd zijn in die 25 jaar.

Het Brusselse dialect loopt als een rode draad door de expo. Brusseleir! zet zich in om het dialect terug levend te maken en verbinding te leggen naar jonge generaties toe. Brussel is altijd een multiculturele stad geweest. In het Brussels zitten invloeden uit het Frans, Nederlands, Spaans, Arabisch… Als iedereen Brussels zou spreken, zouden we elkaar allemaal beter verstaan.

van vrijdag 27 februari tot en met zondag 8 maart 2026

Exporuimte GC de Zandloper – Kaasmarkt 75, 1780 Wemmel

7/7 gratis te bezichtigen van 9 uur tot 22 uur

Meer nieuws

  • RandKrant: hét magazine over de Vlaamse rand. Portretfotografe Eva Verbeeck: 'Als je jonge mensen serieus neemt, vertellen ze vaak bijzondere dingen."

    Begin je dag met een goed verhaal.

    05/10/26

    Haal de nieuwe RandKrant aan ons onthaal!

  • Interview met Yoline & Sidney van Begrafenis van een goudvis

    28/09/26

    Je goudvis begraven: het klinkt misschien absurd, maar schuilt er niet in elk verlies een diepmenselijk verhaal over wat afscheid nemen met ons doet? Het is alvast het vertrekpunt van Begrafenis van een goudvis. Een voorstelling van Yoline Denys en Sidney Van Genechten waarmee ze rouw uit de taboesfeer willen halen.

  • De week van: Massimo Dendooven

    28/09/26

    Trainen bij de Remco Evenepoel Academy, tussendoor zelf kilometers malen en in het weekend af en toe een koers rijden. De week van Massimo Dendooven uit Wemmel draait voor een groot stuk rond de fiets. Hij koerst nog maar een jaar, maar weet waar hij naartoe wil. ‘Ik wil graag een wedstrijd winnen.’