Overslaan en naar de inhoud gaan

Uit het centrum

Warm Wemmel zoekt vers bloed

29/09/25

Burgerbeweging Warm Wemmel liet de afgelopen tien jaar geregeld van zich horen met verschillende activiteiten die Wemmelaars van alle slag dichter bij elkaar brachten. Wie herinnert zich bijvoorbeeld nog de talentenshows Wemmel’s Got Talent! in de Zandloper, de picknicks en de zomerbar van Bar Châto, of de acties voor de zorg tijdens covid? Daarnaast ondersteunde Warm Wemmel ook bestaande initiatieven zoals de Jaarmarkt, de Kerstmarkt, of Zorgzame buurten. Eventuele opbrengsten van initiatieven gingen naar de strijd tegen kinderarmoede in Wemmel, huiswerkbegeleiding, of kinderkampjes.

© Warm Wemmel

Warm Wemmel stelt ook materialen als tenten en herbruikbare drinkbekers ter beschikking voor de organisatie van straatfeesten of evenementen andere Wemmelse verenigingen.

‘Warm Wemmel steunt volledig op vrijwilligers’, vertelt Diana van Bergeijk, die tot de stichters behoort. ‘We werken met een kerngroep van vrijwillige initiatiefnemers, die dan weer kunnen rekenen op een netwerk van vrijwilligers die bijspringen op de geplande evenementen. Het is die kernploeg die na tien jaar de fakkel wil doorgeven aan een nieuwe generatie Wemmelaars. Zonder nieuwe voortrekkers en initiatiefnemers zal Warm Wemmel wellicht niet kunnen voortbestaan. Misschien zijn er ondertussen wel nieuwe individuen, vriendengroepen of mensen van andere verenigingen die het zien zitten om de werking van Warm Wemmel verder te zetten op hun manier, en de vereniging zo een nieuwe injectie aan vers warm bloed te geven.’

Warm Wemmel staat dus in de etalage. ‘Kandidaat-overnemers’ kunnen rekenen op de knowhow en het netwerk van Warm Wemmel. Ook de bestaande vzw-structuur, de website, de mailbox, en materiaal zoals tenten, vlaggetjes en bekers staan allemaal klaar om door nieuwe krachten gebruikt te worden.

Geïnteresseerd? Meld je via [email protected]

Meer nieuws

  • RandKrant: hét magazine over de Vlaamse rand. Portretfotografe Eva Verbeeck: 'Als je jonge mensen serieus neemt, vertellen ze vaak bijzondere dingen."

    Begin je dag met een goed verhaal.

    05/10/26

    Haal de nieuwe RandKrant aan ons onthaal!

  • Interview met Yoline & Sidney van Begrafenis van een goudvis

    28/09/26

    Je goudvis begraven: het klinkt misschien absurd, maar schuilt er niet in elk verlies een diepmenselijk verhaal over wat afscheid nemen met ons doet? Het is alvast het vertrekpunt van Begrafenis van een goudvis. Een voorstelling van Yoline Denys en Sidney Van Genechten waarmee ze rouw uit de taboesfeer willen halen.

  • De week van: Massimo Dendooven

    28/09/26

    Trainen bij de Remco Evenepoel Academy, tussendoor zelf kilometers malen en in het weekend af en toe een koers rijden. De week van Massimo Dendooven uit Wemmel draait voor een groot stuk rond de fiets. Hij koerst nog maar een jaar, maar weet waar hij naartoe wil. ‘Ik wil graag een wedstrijd winnen.’